Liigu sisu juurde
Tagasi avalehele

Pakkumine kestab 5. augustini

Finantsinspektsioon kooskõlastas Infortari taotluse Tallinki aktsionäridele avaliku ja vabatahtliku ülevõtmispakkumise korraldamiseks. Ülevõtmispakkumine hinnaga 0,55 eurot aktsia eest on vabatahtlik – aktsionäridel ei ole kohustust, vaid võimalus valida, kas võtta pakkumine vastu või mitte.

Pakkumine kehtib 5. augustini kell 16.00, selle vastuvõtmiseks tuleb pöörduda oma kontohaldurpanga poole ja esitada korraldus pakkumise vastuvõtmiseks. Arveldus korraldatakse Eesti Väärtpaberite Keskregistri vahendusel.

Lähtuvalt pakkumisprotsessi ajakavast saavad kõik aktsionärid dividendid eelmise aasta eest 6 senti aktsia kohta hoolimata sellest, kas nad plaanivad või ei plaani oma müügiõigust kasutada. Pakutav hind on lähedane Tallinki aktsia viimase kolme aasta keskmise hinnaga, mis on 0,61 eurot aktsia eest. Aasta tagasi, 2023. aasta juunis oli Tallinki aktsia hind 0,56 eurot aktsia eest. „Infortar usub Tallinki finants- ja turupositsiooni ning plaanib ettevõtet hoida avaliku börsifirmana. Juhul, kui Tallinkil peaks olema aktsionäre, kes meie piirkonna majanduslikes väljavaadetes kahtlevad, siis antud pakkumine loob turule likviidsuse ja võimaldab neil väljumist kaaluda,“ märkis Infortari juhatuse esimees Ain Hanschmidt.