Valdkonnad

Energeetika

Regiooni üks juhtivatest energiaettevõtetest AS Eesti Gaas/Elenger tegutseb Balti riikides, Soomes ja Poolas. Juba 2020. aastal müüdi välisturgudel gaasi rohkem kui Eestis, see tendents on pidevas kasvus. Eesti Gaasile kuulub 1500 kilomeetrit jaotusvõrke, mille 55000 tarbimiskohta haldab ja teenindab AS Gaasivõrk. Maagaasile on lisandunud peamiselt laevakütusena kasutatava veeldatud maagaasi (LNG) ning maismaatranspordi kütusena kasutatava surugaasi (CNG) müük. Energeetikaga seotud tehnorajatisi projekteeritakse ning ehitatakse tütarfirmade HGProSolutions ning EG Ehitus kaudu. Seoses rohepöördega kasvab taastuvenergia osakaal rohegaasijaamade ning päikeseparkide näol. Eesti Gaasi tütarettevõte Elenger Marine opereerib LNG punkrilaeva Optimus, mille kasutuselevõtt aitab vähendada Läänemere kohal oleva õhu saastet tervelt 67 tuhande tonni CO² võrra aastas. Optimus on võimeline punkerdama nii avamerel kui sadamates tankereid, kauba-, reisi- ja kruiisilaevasid, selle mahutid ja pumbad võimaldavad tarnida klientidele kuni 5000 mᶟ veeldatud maagaasi kiirusega kuni 1000 mᶟ/tunnis. Ligi saja meetri pikkuse LNG punkrilaeva ehitas Hollandi firma Damen ning ehitust toetas Euroopa Liidu Euroopa Ühendamise Rahastu (CEF – Connecting Europe Facility).

Laevandus

Aktsiaseltsile Infortar kuulub 31. detsembri 2021 seisuga 40% Läänemere juhtivast merelaevandus- ja transpordikontsernist AS Tallink Grupp. Tallinki laevastik koosneb 15 laevast ning tugevate kaubamärkide Tallink ja Silja Line all opereeritakse seitsmel liinil, millest üks on kriisi tõttu ajutiselt peatatud. Uued laevad Megastar ja MyStar vastavad nii kõikidele kehtivatele kui ka teadaolevatele tulevastele ECA (heitkoguste kontrolli piirkond) saastenormidele. Lisaks vaba aja veetmisele merel pakub Tallink teenuseid maismaal, opereerides hotelle ning restorane, eelmisel aastal lisandusid Burger Kingi restoranid Eestis, Lätis ja Leedus. Tallinki aktsia on noteeritud Nasdaq Tallinna ja Helsingi börsidel.

Kinnisvara

Aktsiaseltsile Infortar kuulub ligikaudu 90 000 m² erinevaid kinnistuid, nende hulgas 324 toaga Tallink City Hotel, 300 toaga Tallink Spa & Conference Hotel ja 166 toaga Tallink Express Hotel Tallinnas ning hetkel kriisi tõttu suletud 256 toaga Tallink Hotel Riga Riias. Lisaks büroohooned “Jäämaja” ja “Tulemaja”, kus paiknevad Tallinki ja Eesti Gaasi peakontorid renditava pinnaga üle 10 tuhande ruutmeetri, üle 14 tuhande ruutmeetrine logistikakeskus Maardus, büroohoone vanalinnas ning üle 430 000 m² maad Tallinnas ja selle ümbruses. Infortari kinnisvaraportfelli väärtuseks oli 31.12.2021 seisuga 237 miljonit eurot.

Toetavad valdkonnad

2021. aasta 31. detsembri seisuga kuulus kontserni 44 tütarettevõtet, millest tuntuimad on ehitusmaavaradega tegelev Eesti Maavarade Grupp, trükiettevõtted Vaba Maa ja Printon, ravimite ja apteegikaupade hulgimüüja Farmatar, lauanõusid ning köögitarvikuid müüv Gastrolink, Tallink Takso, 20 väljakuga Tallink Tennisekeskus, ehitusettevõte INF Ehitus ning paljud teised.